Naše vinice

Malokarpatská vinohradnícka oblasť

V minulosti sa vína z tejto oblasti podávali na kráľovských stoloch a konkurovali najlepším európskym vínam. Oblasť je známa predovšetkým rýchlym a šetrným spracovaním bielych muštových odrôd. Hrozno tu dosahuje výbornú cukornatosť, vína sú plné, s výraznou chuťou, s príjemnými kyselinkami a sú vhodné aj na archiváciu. Vína z tohto terroiru sú veľmi obľúbené najmä pre ich harmonické spojenie pohoria, slnka a výživnej pôdy, ktoré vytvára osviežujúce a ľahké vína.

Modra

Zveľaďovaním svojich vinohradov prispievame ku krásnemu vinohradníckemu koloritu mesta Modra. Modranské vinice nám každoročne rodia hrozno tradičných odrôd ako Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Silvánske zelené, Frankovka modrá alebo Rulandské modré.

Tieto odrody zberáme v historických vinárskych honoch akými sú napríklad Stará Hora, Kalvária, Kalvária – Kramáre, Kalvária – Skalky, Fertále, Hliny, Holombek, či Trávniky.

Pezinok

Vinica v Pezinku s príznačným názvom Sahara dala rovnomenné pomenovanie značkovému vínu v našom portfóliu. Rodí nám chuťou plné a svieže vína dorábané z odrôd ako Dornfelder, Neronet či Frankovka Modrá.

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

Rozprestiera sa v najteplejších lokalitách Podunajskej nížiny s mierne zvlneným terénom a na úpätí nízkych pahorkatín. Rozdeľujeme ju na dve podoblasti, líšiace sa charakterom prírodných podmienok. Pestujeme vinič ako v jej západnej časti (Nebojsa, Hubice), tak aj vo východnej časti (Strekov). Preto sme schopní zužitkovať potenciál, ktorý nám ponúka príroda v týchto oblastiach a premeniť ho na jedinečný zážitok.

Strekov

Strekovské vinohrady vďačia svojej mimoriadnej obľúbenosti neďalekému Parížskemu močiaru, ktorý je najväčším trstinovým močiarom na Slovensku. Významným medzníkom v dejinách strekovského vinohradníctva bol príchod modranského učiteľa Michala Štetku, ktorý v medzivojnovom období vysadil na strekovských kopcoch prvý väčší vinohrad. Vinársky hon Pántyú o rozlohe viac ako 7 hektárov, z ktorého dorábame naše vína, sa nachádza na tých istých parcelách, kde kedysi vysadil svoje vinohrady.

Galanta – časť Nebojsa

Vinice v Nebojsi patria rozlohou k našim najväčším. Na ploche viac ako 100 hektárov pestujeme širokú paletu odrôd, najviac zastúpené sú Frankovka modrá a Alibernet. Panorámu viníc si vychutnáte pri kruhovom objazde na ceste do Galanty z R1.  Nachádzajú sa tu vinohradnícke hony Mlynská cesta, Brakoň, Za Bibicou, či Pri jazere.

Hubice

Cestou zo Senca do Šamorína narazíte na naše vinice v obci Hubice. Rozprestierajú sa na ploche viac ako 150 hektárov. Prírodný potenciál tejto lokality využívame najmä v pestovaní modrých odrôd akými sú Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon, Alibernet a Rulandské modré. Z bielych odrôd je to najmä Rizling rýnsky a Chardonnay, ktoré využívame pri výrobe sektov.

Slovenské novošľachtence tu máme zastúpené v podobe odrôd Dunaj a Devín.

Nitrianska vinohradnícka oblasť

Vína, ktoré pili veľkomoravské kniežatá, anglická kráľovná, aj najvyšší cirkevní hodnostári, sa rodia v historicky posvätnom území – v zemepisne a odrodovo rôznorodej Nitrianskej oblasti. Naše vinice sa nachádzajú na slnkom zaliatom úpätí pohoria Tríbeč, priamo pod vrchom Zobor.

Nitrianske Hrnčiarovce a Pohranice

Vinohrady na úpätí pohoria Tríbeč vás sprevádzajú na ceste v smere z Nitry do Zlatých Moraviec. Na ploche presahujúcej 60 hektárov pestujeme z bielych odrôd Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Müller Thurgau a Tramín červený. Z modrých odrôd sú to najmä Svätovavrinecké, alebo Cabernet Sauvignon.

Nitra – časť Dolné Krškany

Nová výsadba vinohradov o rozlohe viac ako 40 hektárov sa nachádza medzi Nitrou časť Dolné Krškany a obcou Svätoplukovo.  Paletu pestovaných bielych odrôd dopĺňa o Rulandské šedé, Rulandské biele, Sauvignon a Tramín červený.