Predstavenie značky Chateau Modra

Vína Chateau Modra sú výsledkom viac než 400 ročnej tradície pestovania viniča a výroby vína, ktorú v kráľovskom meste Modra uchováva rodina Šebovcov. Korene tejto tradície siahajú až k Lukášovi Šebovi (nar. 1592), ktorý v modranskom chotári vlastnil v 17. storočí viac než polhektára vinohradu. Od neho sa odvíja línia vinohradníkov rodiny až do súčasnosti, ktorú reprezentuje už jedenásta generácia Šebovcov.

Kvalitu vín potvrdzujú stovky domácich, ako aj zahraničných ocenení, ktoré si značka každoročne prináša z prestížnych vinárskych podujatí. V roku 2011 získalo Chateau Modra prestížny titul Vinárstvo roka podľa časopisu Vinotéka, zatiaľ čo v roku 2016 obdržalo titul Champion du Monde za svoje ružové víno. Vína Chateau Modra môžete tiež v zahraničí nájsť právom vo viacerých michelinských reštauráciách.

Jednotiacim princípom Chateau Modra je dôraz na kvalitu dopestovaného hrozna. Miestny terroir vtláča každému vínu svoju osobitú pečať, ktorú sa pivniční majstri snažia v čo najväčšej miere zachovať. Kontrola výrobného procesu od vinohradu až po finalizáciu dáva preto vzniknúť vínam s charakteristickým odrodovým profilom. Okrem tradičných odrôd nájdete pod touto značkou aj exkluzívne slovenské novošľachtence.